internationalservice

مهاجرت

مرکز اطلاعات و خدمات بین المللی

شبکه های اجتماعی سایت

فیسبوک جیمیل تلگرام انیستاگرام

خبرنامه

براي اطلاع از آپيدت شدن سایت در خبرنامه سایت عضو شويد تا جديدترين مطالب به ايميل شما ارسال شودمطالب تصادفی تصویری مرکز اطلاعات و خدمات بین المللی ترکیه

مراحل طلاق و گرفتن حق حضانت برای مهاجران در ترکیه

 

طلاق گرفتن در ترکیه

 

حتی در شرایطی که زوجین در خارج از کشور ترکیه ازدواج کرده باشند، می توانند در داخل ترکیه طلاق بگیرند. قانون ترکیه حتی در مورد پناهجویان، مهاجرین و اشخاص بی تابعیت نیز قابل اجرا است. پناهجویان، مهاجرین و اشخاص بی تابعیت که می خواهند در ترکیه طلاق بگیرند نیز تابع این قانون مدنی در ترکیه هستند.

 

وضعیت تاهل پناهجویان، مهاجرین و اشخاص بی تابعیت در کشور مبدا و یا در کشور اقامت قبلی با در نظر گرفتن قوانین کشور مربوطه، در ترکیه قابل پذیرش است. در برخی از کشورها، ازدواج های مذهبی به عنوان ازدواج های رسمی شناخته می شوند. در نتیجه، ازدواج مذهبی که در کشور مبدا و یا در کشور اقامت قبلی انجام شده در ترکیه نیز به عنوان نوعی ازدواج رسمی درآن کشور محسوب می شود.

 

توجه :اگر قصد در طلاق در ترکیه دارید شما می توانید با وکلای ما در ارتباط باشید و مشاوره حقوقی دریافت نمایید

 

پروسه ی طلاق و حضانت

 

برای طلاق گرفتن، شما باید یک دادخواست طلاق به یک دادگاه خانواده ارائه دهید. در دادخواست طلاق، می توانید از دادگاه درخواست حل و فصل مسائل مربوط به حضانت فرزندان خود را بنمایید.

 

.

 

 

 

(آزمون GRE) چه چیزی هست؟

 

امتحان GRE (آزمون GRE) چه چیزی هست؟

 

 

 

تست GRE یکی آزمونی های بین المللی است که تمام افرادی که می‌خواهند در مقاطع ارشد و دکترا در خارج از ایران به تحصیل ادامه بدهند باید آن را بگذارنند و نمره آن را به دانشگاه مقصد گزارش کنند.همینطور  بسیاری از دانشگاههای معتبر و بین المللی ترکیه نیز از جمله دانشگاه حاجت تپه و کوچ ......... با نتیجه آزمون GRE   در سطح دکترا و کارشناسی ارشد پذیرش می دهند. آزمون GRE سالانه چندین بار برگزار می گردد این آزمون در ایران نیز توسط سازمان سنجش برگزار می گردد

 

آزمون GRE Subject TEST از دروس تخصصی رشته‌هایی خاص مانند زیست شناسی، شیمی، ادبیات انگلیسی، ریاضی، فیزیک و روان شناسیتشکیل شده و به داوطلبان این رشته‌ها کمک می‌کند تا بیش از پیش خود را متمایز کنند.

 

شرایط اخذ بورسیه تحصیلی در ترکیه

شرایط لازم برای دریافت بورس تحصیلی ترکیه


به منظور دریافت بورسیه تحصیلی، متقاضیان باید شرایط زیر را دارا باشند:


 • کشور واجد شرایط: بورسیه تحصیلی برای تمامی دانشجویان از سراسر جهان قابل استفاده می‌باشد.

 • گروه‌های مجاز: شهروندان تمامی کشورها، فارغ التحصیلان و یا متقاضیانی که می‌توانند تا پایان سال تحصیلی یعنی سپتامبر فارغ‌التحصیل شوند ، پژوهشگران و اعضای انجمن دانشگاه.

 • حداقل معیار علمی:

 • حداقل معدل تحصیلی برای متقاضیان مدرک کارشناسی: ۱۴

 • حداقل معدل تحصیلی برای متقاضیان مدرک ارشد و دکترا: ۱۵

 • حداقل معدل تحصیلی برای متقاضیان علوم بهداشتی (پزشکی، داندانپزشکی و داروسازی): 18


محدودیت سنی برای بورسیه تحصیلی در ترکیه


 • زیر ۲۱ سال برای دوره‌های کارشناسی

 • زیر ۳۰ سال برای دوره‌های کارشناسی ارشد

 • زیر ۳۵ سال برای دوره‌های دکترا

 

تحصیل در ترکیه

تحصیل در ترکیه

تحصیل در مدارس ترکیه

تحصیل در دانشگاههای ترکیه

ارزشیابی مدارک تحصیلی دانش آموختگان در ترکیه

ارزشیابی مدارک تحصیلی دانش اموختگان در ترکیه

اخذ حق شهروندی فوری در ترکیه

 

اخذ حق شهروندی در ترکیه

 

 

 

طبق پیش بینی قوانین ترکیه تحت شرایط خاص می توان شهروندی ترکیه را اخذ نمود

 

 • به سبب نسبت خونی یعنی یکی یا هر دو والدینش شهروند ترک باشد

 • یکی از اجدادش شهروند ترک باشد

 • دارای فرزند از یک شهروند ترک داشته باشد

 • از طریق فرزندخواندگی (یک فرد نابالغ )

 • ازدواج با یک شهروند ترک ( با شرایط مورد ذکر در قانون )

 • سرمایه گذاری و یا خرید ملک با ارزش 250 هزار دلار یا بیشتر

 • سپرده بانکی معادل 250 هزار دلار و یا بیشتر

 • افراد خاص که می توانند از لحاظ علمی و یا از لحاظ ارزآوری و غیره تغییرات مثبتی را ایجاد بکنند

 

 

 

اخذ شهروندی فوری

 

 

 

 • با سرمایه گذاری و سپرده گذاری  بیش از 250 هزار دلار در ترکیه می توان فورا بدون انتظار حق شهروندی ترکیه دریافت کرد و الزامی برای اینکه در ترکیه اقامت داشته باشید وجود ندارد شما می توانید ضمن اینکه شهروندی ترکیه را دارید و پاسپورت و شناسنامه ترک دریافت نموده بنا به دلخواه خود در ترکیه اقامت نداشته باشید و درصورت اقامت از تمام مزایای یک شهروند ترک برخوردار خواهید بود

 

توجه : وکلای مرکز بعد از سرمایه گذاری با وکالت از طرف شما تمام مراحل و تشریفات اخذ شهروندی را بدون حضور شما انجام خواهند داد .

 

قبل از اینکه تصمیم به سرمایه گذاری کنید می توانید با کارشناسان سرمایه گذاری مرکز مشاوره نمایید کارشناسان ما فرصت های  مناسب سرمایه گذاری را ضمن درآمد زایی به شما معرفی خواهند کرد

 

 

 

اقامت دانشجویی و آموزشی در ترکیه

 

اقامت آموزشی و یا دانشجویی

 

 

 

با اخذ  پذیرش از مراکز آموزشی و دانشگاههای ترکیه به منظور تحصیل و زبان آموزی ,  دوره های آمادگی کنکور و یا با شرکت در دوره های تخصصی می توانید ویزای تحصیلی و اقامت در ترکیه را دریافت نمایید ولی ویزای آموزشی جز سنوات اقامت جهت اخذ اقامت دائم محاسبه نمی گردد

 

توجه : کارشناسان آموزشی مرکز اطلاعات بین المللی به تمام سوالات شما در خصوص اخذ پذیرش از دانشگاهها , ثبت نام در آموزشگاهها برای آمادگی ورود به دانشگاهها ,  ثبت نام در دوره های زبان ترکی و دوره های تخصصی و فلوشیب پزشکی و دوره های غیرپزشکی پاسخگو خواهند بود. و با مشاوره و راهنمایی تحصیلی آموزشی با ثبت نام در مراکز معتبر اخذ اقامت شما را نیز دریافت خواهند نمود.

 

 

 

اقامت خانواده در ترکیه

اقامت خانواده در ترکیه

اقامت به جهت معالجات طبی و درمان درترکیه

نام محصول
درمان درترکیه
اقامت به جهت معالجات طبی و درمان درترکیه

در سالهای اخیر کشور ترکیه از نظر علم پزشکی پیشرفت های چشمگیری داشته است و از نظر تجهیزات پزشکی و بیمارستان ها با اروپا رقابت می کند و دارای بیمارستانهایی است که تحت لیسانس بیمارستانهای معتبر و دانشگاههای پزشکی اروپایی و امریکایی است .

 

همچنین دارای آب گرمهای درمانی شفابخش است . بنابراین کسانی که سفر به ترکیه به منظور درمان انتخاب می کنند می توانند با تاییدیه پزشک معالج و بیمارستان اقامت مداوا دریافت نماید.

39.000 تومان
مشاهده بیشتر

اخذ اقامت در ترکیه از طریق خرید ملک

خرید ملک در ترکیه

شرایط اخذ اقامت توریستی در ترکیه و مزایا و معایب این نوع اقامت

شرایط اخذ اقامت توریستی در ترکیه و مزایا و معایب این نوع اقامت

انواع مختلف اقامت در ترکیه

مهاجرت و اقامت در ترکیه

شماره مشاوره

مرکز اطلاعات و خدمات بین المللی ترکیه 

اسکان مجدد

اسکان مجدد

 

اسکان مجدد یک راه حل است که پناهندگان را قادر می سازد تا از کشوری که درخواست پناهندگی کرده اند به کشوری دیگر انتقال داده شوند و در آنجا از حمایت و کمک برخوردار گردند. کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل همراه با دولت ترکیه و کشور‌های پناهنده پذیر راه حلی پایدار برای آسیب پذیرترین پناهندگان که در معرض خطر در کشور پناهجو پذیر هستند پیدا می کنند.

اسکان مجدد به عنوان یک حق قلمداد نمی شود. همچنین اسکان مجدد روندی نیست که بر اساس درخواست شخص انجام پذیر باشد. هر ساله ظرفیت کمی برای اسکان مجدد در اختیار کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل قرار می گیرد، و تنها تعداد کمی از پناهندگان واجد شرایط معیارهای سختگیرانه برای ارسال پرونده هایشان به کشورهای پناهنده پذیر می باشند. کمتر از ۱ درصد از پناهندگان سراسر دنیا اسکان مجدد می شوند.

 

کار در کشور ترکیه

کار در کشور ترکیه

به عنوان یک متقاضی و یا شخصی که به او حق حمایت بین المللی اعطا شده است، شما حق کار کردن در کشور ترکیه را دارید. شما می توانید برای انواع گوناگونی از اجازه ی کار درخواست دهید. دو نوع متداول اجازه ی کار عبارتند از اشتغال با دستمزد و خود اشتغالی.

 

ثبت نام در :

امور مهاجرت

امور پناهنده گان

امور حقوقی در ترکیه

گردشگری سیاحتی ، علمی ، تجاری ، درمانی

دوره های تخصصی در ترکیه

درباره مرکز اطلاعات و خدمات بین المللی ترکیه

مرکز اطلاعات و خدمات بین المللی در انکارا پایتخت ترکیه قرار دارد این مرکز با کادر تخصصی خود در تمام زمینه هایی که ممکن است یک فرد در ترکیه و یا خارج از ترکیه نیاز داشته باشد خدمات منطبق بر مقررات ارائه می کند وکلا و کارشناسان تخصصی و مشاوران این مرکز وظیفه دارند به نیازهایی که به صورت حضوری . ایمیل و یا از طریق شیکه های اجتماعی به مرکز از داخل و یا خارج از ترکیه اعلام می گردد پاسخگو باشند

طراح قالب:  سایت ستاپ