internationalservice

دوره های تخصصی

مرکز اطلاعات و خدمات بین المللی

شبکه های اجتماعی سایت

فیسبوک جیمیل تلگرام انیستاگرام

خبرنامه

براي اطلاع از آپيدت شدن سایت در خبرنامه سایت عضو شويد تا جديدترين مطالب به ايميل شما ارسال شودمطالب تصادفی تصویری مرکز اطلاعات و خدمات بین المللی ترکیه

آزمون توس جهت تحصیل در دوره های تخصص پزشکی در ترکیه

 

آزمون Tus

 

آزمون تخصص پزشکی ترکیه (آزمون TUS) هرساله در دو نوبت در ماه‌های آوریل و سپتامبر براي متقاضيان تحصيل در رشته‌های پزشكي در دانشگاه‌های تركيه در شهر آنكارا برگزار می‌شود و از دو قسمت آزمون زبان خارجی و آزمون علمی تشکیل‌ شده است.

 

آزمون در تاریخی كه از سوی شورای آموزش عالی كشور تركیه از طریق دفترچه راهنمای آزمون توس( tus ) مشخص می‌شود برگزار خواهد شد و نتیجه آزمون توس فردای آن روز به‌صورت لیست در محل برگزاری امتحان در دسترس داوطلبین قرار می‌گیرد. دانشجویانی كه حدنصاب قبولی را كسب کرده‌اند وارد آزمون علمی توس خواهند شد كه همان روز برگزار خواهد شد. قبولی این مرحله تا دو سال اعتبار دارد.

 

هدفازآزمونعلمیانتخابدانشجویانواجدشرایطجهتورودبهدورهدستیاریدرتخصص‌هایمختلفپزشكیمی‌باشدوبه‌صورتتستیبرگزارمی‌شود. اینآزمونحاوی 3 گروهسؤالمی‌باشد.

 

  1. تستهایعلومپایهپزشكینوعاولTTBT. 1
  2. تستهایعلومپایهپزشكینوعدومTTBT. 2
  3. تستهایكلینیكKTBT

 

دانشجویانفارغ‌التحصیلازدانشكدهپزشكیبهسؤالاتTTBT.1وKTBTجوابخواهنددادودانشجویان  فارغ‌التحصیل               ازدیگردانشکده‌هاسؤالاتTTBT.1وTTBT.2راجوابخواهندداد.

 

شماره مشاوره

مرکز اطلاعات و خدمات بین المللی ترکیه 

آموزش حرفه و تحصیلات فنی حرفه ای

آموزش حرفه و تحصیلات فنی حرفه ای

شما می توانید برای کاریابی و ایجاد کسب و کار در ترکیه با شرکت کلاسها به یادگیری حرفه  بپردازید برای ایجاد کسب و کار مستقل در بسیاری موارد برای صدور اجازه قعالیت داشتن گواهینامه آموزش در شغل مربوطه الزامی می باشد بنابراین براساس این الزام مراکز متعددی در ترکیه وجود دارد که کارشان آموزش حرفه و فن برای انجام کار و ایجاد شغل می باشد که در بعضی مراکز این دوره ها رایگان و یا با شهریه پایین است . ولی بعضی از دوره ها  صرفا در مراکز آموزش فنی و حرفه ایی خصوصی دارای مجوز آموزش داده می شود

خارجی ها می توانند در مدارس فنی حرفه ای که توسط وزارت آموزش ملی اداره می توانندثبت نام کنند. شرایط ثبت نام و التزامات مربوط به آن مانند سایر مدارس است. و لی برای ثبت نام نیاز به مدرک شناسایی معتبر دارند و اکثرا این دوره ها رایگان و یا با شهریه بسیار پایین می باشند

 

یادگیری زبان ترکی

یادگیری زبان ترکی

یادگیری زبان ترکی یکی از پایه ای ترین مهارت هایی است که برای زندگی در ترکیه به آن نیاز دارید. یادگیری زبان ترکی به شما کمک می کند تا زندگی روزانه و کارهای اولیه ی خود را راحت تر انجام دهید (خرید کردن، استفاده از وسایل نقلیه عمومی) یا با افرادی که در منطقه ی شما زندگی می کنند ارتباط برقرار کنید و در موارد ضروری (ارتباط با دکتر و یا پلیس) نیز به کمک شما می آید.

 

همچنین دانشگاه Anadolu دوره های رایگان و آنلاین آموزش زبان ترکی را برای سطوح مقدماتی (A1) و ابتدایی (A2) ارائه می دهد. این دوره ها برای هرکسی که مایل به یادگیری زبان ترکی است، قابل دسترس می باشند. در مورد برنامه ی زبان ترکی ANA-DİL می توانید در وب سایت آموزشی ANA-DİL دانشگاه Anadolu اطلاعات بیشتری کسب کرده و برای یک دوره ی آموزشی ثبت نام کنید.

موسسه ی یونس اِمره (YEI) دوره های آنلاین آموزش زبان ترکی را از سطح مبتدی (A1) تا سطح پیشرفته (C1) فراهم می کند. از آنجاییکه این دوره های آموزشی دارای ساختار انعطاف پذیری می باشند، ’پورتال آموزش از راه دور زبان ترکی موسسه ی یونس اِمره‘ زبان آموزان را قادر می سازد تا زبان ترکی را از راه دور و با سرعت خود، و در هرجاییکه مایل باشند، یاد بگیرند. برای ثبت نام و دریافت اطلاعات بیشتر می توانید به وب سایت موسسه ی یونس اِمره مراجعه کنید.

ثبت نام در کلاسهای آموزش زبان ترکی و کلاسهای تومر

برای اجام کار و همچنین دریافت اجازه کار و یا تحصیل در دانشگاههای ترکیه شما نیاز دارید در سطح پیشرفته زبان ترکی بیاموزید لذا شما می توانید با همکاران مرکز تماس حاصل نموده و شما را به کلاسهای معتبر رایگان و همچنین  در آموزشگاههای آموزش زبان با هزینه مناسب ثبت نام نمایند و اگر هنوز در ترکیه اقامت ندارید بعد از اخذ پذیرش و ثبت نام ویزای شما برای مدت سفر و یادگیری زبان ترکی اخذ خواهد شد.

ثبت نام در :

امور مهاجرت

امور پناهنده گان

امور حقوقی در ترکیه

گردشگری سیاحتی ، علمی ، تجاری ، درمانی

دوره های تخصصی در ترکیه

درباره مرکز اطلاعات و خدمات بین المللی ترکیه

مرکز اطلاعات و خدمات بین المللی در انکارا پایتخت ترکیه قرار دارد این مرکز با کادر تخصصی خود در تمام زمینه هایی که ممکن است یک فرد در ترکیه و یا خارج از ترکیه نیاز داشته باشد خدمات منطبق بر مقررات ارائه می کند وکلا و کارشناسان تخصصی و مشاوران این مرکز وظیفه دارند به نیازهایی که به صورت حضوری . ایمیل و یا از طریق شیکه های اجتماعی به مرکز از داخل و یا خارج از ترکیه اعلام می گردد پاسخگو باشند

طراح قالب:  سایت ستاپ