internationalservice

امور پناهجویان

مرکز اطلاعات و خدمات بین المللی

شبکه های اجتماعی سایت

فیسبوک جیمیل تلگرام انیستاگرام

خبرنامه

براي اطلاع از آپيدت شدن سایت در خبرنامه سایت عضو شويد تا جديدترين مطالب به ايميل شما ارسال شودمطالب تصادفی تصویری مرکز اطلاعات و خدمات بین المللی ترکیه

مراحل طلاق و گرفتن حق حضانت برای مهاجران در ترکیه

 

طلاق گرفتن در ترکیه

 

حتی در شرایطی که زوجین در خارج از کشور ترکیه ازدواج کرده باشند، می توانند در داخل ترکیه طلاق بگیرند. قانون ترکیه حتی در مورد پناهجویان، مهاجرین و اشخاص بی تابعیت نیز قابل اجرا است. پناهجویان، مهاجرین و اشخاص بی تابعیت که می خواهند در ترکیه طلاق بگیرند نیز تابع این قانون مدنی در ترکیه هستند.

 

وضعیت تاهل پناهجویان، مهاجرین و اشخاص بی تابعیت در کشور مبدا و یا در کشور اقامت قبلی با در نظر گرفتن قوانین کشور مربوطه، در ترکیه قابل پذیرش است. در برخی از کشورها، ازدواج های مذهبی به عنوان ازدواج های رسمی شناخته می شوند. در نتیجه، ازدواج مذهبی که در کشور مبدا و یا در کشور اقامت قبلی انجام شده در ترکیه نیز به عنوان نوعی ازدواج رسمی درآن کشور محسوب می شود.

 

توجه :اگر قصد در طلاق در ترکیه دارید شما می توانید با وکلای ما در ارتباط باشید و مشاوره حقوقی دریافت نمایید

 

پروسه ی طلاق و حضانت

 

برای طلاق گرفتن، شما باید یک دادخواست طلاق به یک دادگاه خانواده ارائه دهید. در دادخواست طلاق، می توانید از دادگاه درخواست حل و فصل مسائل مربوط به حضانت فرزندان خود را بنمایید.

 

.

 

 

 

استیناف پناهندگان

 

درخواست تجدید نظر (استیناف )

 

اگر درخواست حمایت بین الملی شما توسط اداره کل مدیریت مهاجرت و یا اداره مهاجرت استان رد و یا انصراف داده شده باشد شما می توانید به نتیجه منفی که صادر شده است درخواست استیناف بدهید. درخواست استیناف در طی ۱۰ روز باید  به کمیسیون ارزیابی حمایت بین المللی ارسال شود و یا در طی  ۳۰ روز پس از اعلان نتیجه به دادگاه اداری ارجاع شود.اگر درخواست شما جز پرونده های تسریع شده و یا غیر قابل قبول در نظر گرفته شده باشد، شما می توانید در طی ۱۵ روز پس از اعلان حکم به دادگاه اداری مراجعه کنید. اگر در مدت زمان تعیین شذه هم درخواست تجدید نظر در تصمیم منفی ننمایید، این تصمیم منفی، حکم قطعی و نهایی تلقی خواهد شد.

 

شماره مشاوره

مرکز اطلاعات و خدمات بین المللی ترکیه 

قوانین ازدواج در ترکیه

ازدواج

قوانین ازدواج در ترکیه

قوانین ترکیه در زمینه ی ازدواج برای تمامی پناهجویان، پناهندگان و افراد بی تابعیت که ازدواج خود را در ترکیه انجام می دهند مورد اجراست. براساس قوانین ترکیه، فردی با تابعیت ترکیه و یک پناهجو یا پناهنده و یا فرد بی تابعیت و یا دو پناهجو یا پناهنده با ملیت های متفاوت، می توانند توسط مامورین ارگان های مجری به عقد ازدواج یکدیگر درآیند. تمام ازدواج های برقرار شده توسط مامورین اجرایی ترکیه براساس قوانین مدنی و مناسبات مرتبط در ترکیه می باشد.

ازدواج ها توسط مامورین اجرایی در دفاتر مرتبط در شهرداری صورت می پذیرد. زوجینی که قصد ازدواج دارند می بایست مدارک لازم را به واحد مرتبط در شهرداری ارائه دهند.

لطفا قسمت مربوط به مدارک لازم را در پایین این متن مطالعه فرمایید.

لازم به ذکر است که بر اساس قوانین مدنی ترکیه، تنها ازدواج های رسمی (مدنی)، به رسمیت شناخته می شود. انواع دیگر ازدواج و ازدواج های غیر قانونی در ترکیه به رسمیت شناخته نمی شوند. ازدواج قانونی از این نقطه نظر دارای اهمیت است که امنیت حقوق فرزندان و همسر، بویژه زوجه را تضمین می کند. ازدواج مذهبی ( از طریق روحانیون – امام)  تنها پس از برقراری ازدواج قانونی امکان پذیر خواهد بود.

کمک های پزشکی و روانشناسی

کمک های پزشکی و روانشناسی در ترکیه

 پس از ثبت نام در اداره ی مهاجرت استانی که در آن اقامت دارید، شما باید مدارک شناسایی (کیملیک) خود را از طریق مقامات ترک دریافت کنید. (لطفا به خاطر داشته باشید که طریقه ی ثبت نام و گرفتن کارت شناسایی ممکن است از استانی به استان دیگر متفاوت باشد و این بستگی به تعداد درخواست کنندگان در هر استان و ظرفیت موجود در هر اداره ی امور مهاجرت استان دارد (PDMM).

بعنوان شخص ثبت نام شده (تا زمانی که تحت پوشش حمایت بین الملل و دارنده ی شماره شناسایی هستید که با ۹۹ شروع می شود) شما واجد شرایط برای دسترسی داشتن به حمایت مقامات ترک در شهری که ثبت نام شده اید، هستید.

با در دست داشتن مدرک شناسایی خود همانند شهروندان ترک حق استفاده از بیمه ی درمانی عمومی که توسط موسسه ی تامین اجتماعی فراهم شده است را دارا هستید. این بدین معنی می باشد که شما قادر هستید به تمامی خدماتی که توسط مرکز بهداشت ترکیه فراهم میشود دسترسی داشته باشید. شامل مرکز حمایت از خانواده، بیمارستان های دولتی و بیمارستان های دانشگاهی.

همچنین شما می توانید با رجوع به مرکز سلامت عمومی (Toplum SAGLIGI Merkezi) در ترکیه در استان محل اقامتتان از خدمات بهداشتی اولیه رایگان بهره مند شوید. مگر اینکه بصورت رسمی به دیگر موسسات سلامتی دولتی رجوع کنید، در غیر اینصورت  شما نیازمند پرداخت هزینه در بیمارستان های خصوصی و کلنیک های دولتی هستید.

اگر شما ثبت نام مقامات ترک نشده باشید، تنها خدمات اورژانشی بیمارستان ها برای شما بصورت مجانی موجود و قابل دسترسی خواهد بود. در این مورد، ممکن است همچنین به بیمارستان ها و کلنیک های خصوصی رجوع کنید، اگر چه خودتان باید هزینه ها را پرداخت کنید.

 

کار در کشور ترکیه

کار در کشور ترکیه

به عنوان یک متقاضی و یا شخصی که به او حق حمایت بین المللی اعطا شده است، شما حق کار کردن در کشور ترکیه را دارید. شما می توانید برای انواع گوناگونی از اجازه ی کار درخواست دهید. دو نوع متداول اجازه ی کار عبارتند از اشتغال با دستمزد و خود اشتغالی.

 

حقوق الزامات و مسئولیت ها

حقوق الزامات و مسئولیت ها

به عنوان یک متقاضی حمایت بین الملل در ترکیه٬ شما از یک سری حقوق برخوردار می شوید، ولى همچنين تعهدات و الزاماتی خواهید داشت. شما باید از قوانین ترکیه پیروی کنید و بنا بر قوانين تركيه بايد نزد اداره ى امور مهاجرت استانى شهرى كه به آن ارجاع داده شده ايد ثبت نام كنيد.

قوانین ترکیه در ارتباط با اتباع خارجی و حمایت بین الملل تعهداتی را برای شما، به عنوان متقاضی حمایت های بین المللی، به همراه دارد. ممكن است از شما خواسته شود كه در مراكز پذيرش تعيين شده در شهر خود كه توسط مقامات مشخص می شود بمانید. همچنین در صورت درخواست، شما بايد گزارش اقامت خود را به مقامات بدهيد.

 

روند پناهجویی ملی برای حمایت بین المللی

روند پناهجویی ملی برای حمایت بین المللی

دولت تركيه ارائه دهنده ى اصلی حمايت در تركيه است. بنابراين ثبت نام نزد مقامات ترک مهم ترين راه دسترسى به اين حقوق در تركيه می باشد. انجام ثبت نام يک وظیفه مهم براى اتباع خارجى است، چرا که اقامت آنها را قانونى ساخته و اجازه ی دسترسى به خدمات عمومى را مي دهد. در ضمن ثبت نام، شما را در برابر بازگشت اجباری به کشورتان حمایت می کند.

بر اساس قانون مربوط به اتباع خارجى و قوانين بين الملل، براى برخورداری از روند حمايت قوانين حمايتى بين الملل، شما ملزم هستيد كه به طور شخصى براى ثبت نام به اداره كل امور مهاجرت استانى مراجعه كنيد.

به عنوان یک متقاضی حمایت بین المللی، اگر به صورت غیر قانونی وارد کشور ترکیه شده اید ویا به صورت غیر قانونی اسکان دارید شما مشمول مجازات کیفری نخواهید شد به شرط اینکه دلایل موجهی برای ورود غیر قانونی خود ارائه نماید. پس از ثبت نام در اداره مهاجرت استانی و مطابق با قانون، شما باید در شهری که برای شما اختصاص داده شده است اقامت کنید.

پیرو ثبت نام در اداره مهاجرت استانی، به عنوان متقاضی حمایت بین المللی برای شما و تک تک اعضای خانواده تان کارت شناسایی صادر خواهد شد. با کارت شناسایی که دریافت کرده اید اسکان شما در ترکیه قانونی تلقی خواهد شد. در کارت شناسایی به هر شخص يك شماره شناسايى اتباع خارجى داده خواهد شد (که با ۹۹ شروع می شود). اين شماره ى شناسایی به شما و اعضاى خانواده ى شما اين اجازه را مي دهد كه به مجموعه ای از خدمات و حقوق در تركيه دسترسى داشته باشيد.

لطفا توجه داشته باشید که با توجه به این قانون، شما ملزم به برقرای ارتباط منظم با اداره مهاجرت شهرتان خواهید بود و این ارتباط به صورت معرفی خود به این اداره و به جا آوردن امضا در فواصل منظم انجام خواهد شد (وظیفه امضا). شما از زمان برنامه ریزی شده برای وظیفه امضا خود مطلع خواهید شد.

وظیفه به جا آوردن امضا بسیار مهم است. مگر اینکه دلیل معتبری ارائه کرده باشید که چرا قادر به انجام وظیفه امضاى خود نیستید.

اداره مهاجرت شهرتان می تواند به صورت ضمنی از درخواست شما برای حمایت بین المللی صرف نظر کرده و مطابق با این موضوع تصمیم بگیرد که پرونده شما در دادگاه مورد تجدید نظر واقع شود. بنابراین، برای جلوگیری از اخراج شدن از کشور و رسیدگی طولانی مدت به پرونده توسط دادگاه، لطفا وظیفه امضای خود را در زمان برنامه ریزی شده بطور مرتب انجام دهید.

چطور درخواست کمک کنیم

چطور درخواست کمک کنیم

 

کمیساریای عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان و شرکای سازمانی آن خدمات زیر را در ترکیه به پناهندگان و پناهجویان ارائه می دهند:،فعالیت های تحصیلی و مشاوره،

  • کمک و مشاوره حقوقی،
  • کمک و مشاوره روانشناسی و روانپزشکی،
  • کمک و مشاوره روانشاسی-اجتماعی،
  • مشاوره در زمینه دسترسی به حقوق و خدمات برای افراد با نیازهای خاص

بعلاوه، کمیساریای عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان و شرکای سازمانی آن بعد از بررسی درخواست شما برای کمک ممکن است خدمات زیر را نیز ارائه دهند:

  • خدمات مترجم برای روند درمانی و حقوقی شما
  • بازدید از منزل برای کمک های اجتماعی و مالی
  • کمک برای نوشتن دادخواست از طرف شما، شامل درخواست های شما از نهادهای دولتی مانند بنیاد همبستگی و کمک های اجتماعی، بخش مدیریت مهاجرتی استان ها، اداره کل مهاجرت، دادگاه ها و کانون های وکلا.

ثبت نام در :

امور مهاجرت

امور پناهنده گان

امور حقوقی در ترکیه

گردشگری سیاحتی ، علمی ، تجاری ، درمانی

دوره های تخصصی در ترکیه

درباره مرکز اطلاعات و خدمات بین المللی ترکیه

مرکز اطلاعات و خدمات بین المللی در انکارا پایتخت ترکیه قرار دارد این مرکز با کادر تخصصی خود در تمام زمینه هایی که ممکن است یک فرد در ترکیه و یا خارج از ترکیه نیاز داشته باشد خدمات منطبق بر مقررات ارائه می کند وکلا و کارشناسان تخصصی و مشاوران این مرکز وظیفه دارند به نیازهایی که به صورت حضوری . ایمیل و یا از طریق شیکه های اجتماعی به مرکز از داخل و یا خارج از ترکیه اعلام می گردد پاسخگو باشند

طراح قالب:  سایت ستاپ