internationalservice

لیسانس و دکترای پیوسته

مرکز اطلاعات و خدمات بین المللی

شبکه های اجتماعی سایت

فیسبوک جیمیل تلگرام انیستاگرام

خبرنامه

براي اطلاع از آپيدت شدن سایت در خبرنامه سایت عضو شويد تا جديدترين مطالب به ايميل شما ارسال شودمطالب تصادفی تصویری مرکز اطلاعات و خدمات بین المللی ترکیه

آزمون توس جهت تحصیل در دوره های تخصص پزشکی در ترکیه

 

آزمون Tus

 

آزمون تخصص پزشکی ترکیه (آزمون TUS) هرساله در دو نوبت در ماه‌های آوریل و سپتامبر براي متقاضيان تحصيل در رشته‌های پزشكي در دانشگاه‌های تركيه در شهر آنكارا برگزار می‌شود و از دو قسمت آزمون زبان خارجی و آزمون علمی تشکیل‌ شده است.

 

آزمون در تاریخی كه از سوی شورای آموزش عالی كشور تركیه از طریق دفترچه راهنمای آزمون توس( tus ) مشخص می‌شود برگزار خواهد شد و نتیجه آزمون توس فردای آن روز به‌صورت لیست در محل برگزاری امتحان در دسترس داوطلبین قرار می‌گیرد. دانشجویانی كه حدنصاب قبولی را كسب کرده‌اند وارد آزمون علمی توس خواهند شد كه همان روز برگزار خواهد شد. قبولی این مرحله تا دو سال اعتبار دارد.

 

هدفازآزمونعلمیانتخابدانشجویانواجدشرایطجهتورودبهدورهدستیاریدرتخصص‌هایمختلفپزشكیمی‌باشدوبه‌صورتتستیبرگزارمی‌شود. اینآزمونحاوی 3 گروهسؤالمی‌باشد.

 

 1. تستهایعلومپایهپزشكینوعاولTTBT. 1
 2. تستهایعلومپایهپزشكینوعدومTTBT. 2
 3. تستهایكلینیكKTBT

 

دانشجویانفارغ‌التحصیلازدانشكدهپزشكیبهسؤالاتTTBT.1وKTBTجوابخواهنددادودانشجویان  فارغ‌التحصیل               ازدیگردانشکده‌هاسؤالاتTTBT.1وTTBT.2راجوابخواهندداد.

 

آزمون ALES تحت عنوان امتحان ورودی تحصیلات تکمیلی

 

آزمون ALES

 Akademik personel ve Lisansüstü Eğitim Sınavı

 

 آزمون ALES تحت عنوان امتحان ورودی تحصیلات تکمیلی (کارشناسی ارشد و دکترا) بوده و امتیاز آن جهت ورود به دوره های تحصیلات تکمیلی و موارد مشابه از قبیل دوره‌های تخصصی و فعالیت آکادمیک در دانشگاهها و … در ترکیه مورد نیاز می‌باشد. امتیاز بدست آمده در این آزمون بوسیله برگه نتایج آزمونALES به متقاضیان اعلام میشود.

 

آزمون ALES، سالانه دوبار توسط مرکز گزینش و جابجایی دانشجوی ترکیه (ÖSYM) در ماههای May (اواخر اردیبهشت) و December (اوایل آذر) در ترکیه برگزار می‌شود. این آزمون یک امتحان استعدادسنجی شامل ۲ بخش Sayisal و Sözel است و هدف از آن، ‌سنجش توانایی متقاضیان در زمینه‌های کلامی، رقمی و تفکر منطقی می‌باشد که بر میزان موفقیت آنان در طی تحصیلات تکمیلی می تواند تاثیر گذار باشد. بدین ترتیب، سوالات این امتحان در جهت سنجش میزان معلومات افراد در رشته‌ تحصیلی تخصصی آنها نمی‌باشد. سؤالات به گونه‌ای طراحی می شوند که فارغ التحصیلان رشته های مختلف دانشگاهی قادر به پاسخ دادن به آنها باشند. حداقل امتیاز برای آلس ۵۵ الی۶۰ برای رشته های مهندسی و فقط از بخش ریاضی فیزیک وهوش( Sayisal) می باشد. و برای غیر مهندسی از بخش ریاضی نیز حداقل ۵۵ میباشد. البته شایان ذکر است نمرات بالاتر شانس بیشتر در قبولی دارند. – تمام کسانیکه در سال آخر دوره کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا مشغول به تحصیل هستند و نیز دارندگان مدارک کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا می‌توانند در آزمون ALES شرکت نمایند. آزمون ALES دراکثر مراکز دانشگاهی شهر ترکیه برگزار می‌گردد. نتایج آزمون ALES از تاریخ برگزاری آزمون به مدت دو سال اعتبار خواهد داشت.

 

(آزمون GRE) چه چیزی هست؟

 

امتحان GRE (آزمون GRE) چه چیزی هست؟

 

 

 

تست GRE یکی آزمونی های بین المللی است که تمام افرادی که می‌خواهند در مقاطع ارشد و دکترا در خارج از ایران به تحصیل ادامه بدهند باید آن را بگذارنند و نمره آن را به دانشگاه مقصد گزارش کنند.همینطور  بسیاری از دانشگاههای معتبر و بین المللی ترکیه نیز از جمله دانشگاه حاجت تپه و کوچ ......... با نتیجه آزمون GRE   در سطح دکترا و کارشناسی ارشد پذیرش می دهند. آزمون GRE سالانه چندین بار برگزار می گردد این آزمون در ایران نیز توسط سازمان سنجش برگزار می گردد

 

آزمون GRE Subject TEST از دروس تخصصی رشته‌هایی خاص مانند زیست شناسی، شیمی، ادبیات انگلیسی، ریاضی، فیزیک و روان شناسیتشکیل شده و به داوطلبان این رشته‌ها کمک می‌کند تا بیش از پیش خود را متمایز کنند.

 

شرایط اخذ بورسیه تحصیلی در ترکیه

شرایط لازم برای دریافت بورس تحصیلی ترکیه


به منظور دریافت بورسیه تحصیلی، متقاضیان باید شرایط زیر را دارا باشند:


 • کشور واجد شرایط: بورسیه تحصیلی برای تمامی دانشجویان از سراسر جهان قابل استفاده می‌باشد.

 • گروه‌های مجاز: شهروندان تمامی کشورها، فارغ التحصیلان و یا متقاضیانی که می‌توانند تا پایان سال تحصیلی یعنی سپتامبر فارغ‌التحصیل شوند ، پژوهشگران و اعضای انجمن دانشگاه.

 • حداقل معیار علمی:

 • حداقل معدل تحصیلی برای متقاضیان مدرک کارشناسی: ۱۴

 • حداقل معدل تحصیلی برای متقاضیان مدرک ارشد و دکترا: ۱۵

 • حداقل معدل تحصیلی برای متقاضیان علوم بهداشتی (پزشکی، داندانپزشکی و داروسازی): 18


محدودیت سنی برای بورسیه تحصیلی در ترکیه


 • زیر ۲۱ سال برای دوره‌های کارشناسی

 • زیر ۳۰ سال برای دوره‌های کارشناسی ارشد

 • زیر ۳۵ سال برای دوره‌های دکترا

 

تحصیل در ترکیه

تحصیل در ترکیه

تحصیل در مدارس ترکیه

تحصیل در دانشگاههای ترکیه

شماره مشاوره

مرکز اطلاعات و خدمات بین المللی ترکیه 

اسکان مجدد

اسکان مجدد

 

اسکان مجدد یک راه حل است که پناهندگان را قادر می سازد تا از کشوری که درخواست پناهندگی کرده اند به کشوری دیگر انتقال داده شوند و در آنجا از حمایت و کمک برخوردار گردند. کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل همراه با دولت ترکیه و کشور‌های پناهنده پذیر راه حلی پایدار برای آسیب پذیرترین پناهندگان که در معرض خطر در کشور پناهجو پذیر هستند پیدا می کنند.

اسکان مجدد به عنوان یک حق قلمداد نمی شود. همچنین اسکان مجدد روندی نیست که بر اساس درخواست شخص انجام پذیر باشد. هر ساله ظرفیت کمی برای اسکان مجدد در اختیار کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل قرار می گیرد، و تنها تعداد کمی از پناهندگان واجد شرایط معیارهای سختگیرانه برای ارسال پرونده هایشان به کشورهای پناهنده پذیر می باشند. کمتر از ۱ درصد از پناهندگان سراسر دنیا اسکان مجدد می شوند.

 

ثبت نام در :

امور مهاجرت

امور پناهنده گان

امور حقوقی در ترکیه

گردشگری سیاحتی ، علمی ، تجاری ، درمانی

دوره های تخصصی در ترکیه

درباره مرکز اطلاعات و خدمات بین المللی ترکیه

مرکز اطلاعات و خدمات بین المللی در انکارا پایتخت ترکیه قرار دارد این مرکز با کادر تخصصی خود در تمام زمینه هایی که ممکن است یک فرد در ترکیه و یا خارج از ترکیه نیاز داشته باشد خدمات منطبق بر مقررات ارائه می کند وکلا و کارشناسان تخصصی و مشاوران این مرکز وظیفه دارند به نیازهایی که به صورت حضوری . ایمیل و یا از طریق شیکه های اجتماعی به مرکز از داخل و یا خارج از ترکیه اعلام می گردد پاسخگو باشند

طراح قالب:  سایت ستاپ