internationalservice

مرکز اطلاعات و خدمات بین المللی ترکیه

مرکز اطلاعات و خدمات بین المللی

شبکه های اجتماعی سایت

فیسبوک جیمیل تلگرام انیستاگرام

خبرنامه

براي اطلاع از آپيدت شدن سایت در خبرنامه سایت عضو شويد تا جديدترين مطالب به ايميل شما ارسال شودمطالب تصادفی تصویری مرکز اطلاعات و خدمات بین المللی ترکیه

شرایط و مقررات کار برای اتباع خارجه در ترکیه

شرایط و مقررات کار برای اتباع خارجه در ترکیه

 

 

 

کار کردن به صورت قانونی مزایای بسیاری دارد. کار و تجارت غیر رسمی امری خلاف قانون در ترکیه است. با داشتن اجازه ی کار و یا اجازه ی تجارت رسمی در ترکیه، می توانید از حق و حقوق خود بهره مند بوده و از خدماتی مانند تامین اجتماعی و بیمه استفاده کنید. به شما حق و حقوقی مشابه آنچه شروندان ترکیه برخوردارند، اعطا می شود و شما حق دریافت حداقل حقوق را دارا خواهید بود.

استیناف پرونده های ریجکت شده پناهندگان در ترکیه

 

درخواست تجدید نظر (استیناف )

 

اگر درخواست حمایت بین الملی شما توسط اداره کل مدیریت مهاجرت و یا اداره مهاجرت استان رد و یا انصراف داده شده باشد شما می توانید به نتیجه منفی که صادر شده است درخواست استیناف بدهید. درخواست استیناف در طی ۱۰ روز باید  به کمیسیون ارزیابی حمایت بین المللی ارسال شود و یا در طی  ۳۰ روز پس از اعلان نتیجه به دادگاه اداری ارجاع شود.اگر درخواست شما جز پرونده های تسریع شده و یا غیر قابل قبول در نظر گرفته شده باشد، شما می توانید در طی ۱۵ روز پس از اعلان حکم به دادگاه اداری مراجعه کنید. اگر در مدت زمان تعیین شذه هم درخواست تجدید نظر در تصمیم منفی ننمایید، این تصمیم منفی، حکم قطعی و نهایی تلقی خواهد شد.

 

توجه : خدمات حقوقی ویژه برای پناهجویان در ترکیه ارائه می شود

مراحل طلاق و گرفتن حق حضانت برای مهاجران در ترکیه

 

طلاق گرفتن در ترکیه

 

حتی در شرایطی که زوجین در خارج از کشور ترکیه ازدواج کرده باشند، می توانند در داخل ترکیه طلاق بگیرند. قانون ترکیه حتی در مورد پناهجویان، مهاجرین و اشخاص بی تابعیت نیز قابل اجرا است. پناهجویان، مهاجرین و اشخاص بی تابعیت که می خواهند در ترکیه طلاق بگیرند نیز تابع این قانون مدنی در ترکیه هستند.

 

وضعیت تاهل پناهجویان، مهاجرین و اشخاص بی تابعیت در کشور مبدا و یا در کشور اقامت قبلی با در نظر گرفتن قوانین کشور مربوطه، در ترکیه قابل پذیرش است. در برخی از کشورها، ازدواج های مذهبی به عنوان ازدواج های رسمی شناخته می شوند. در نتیجه، ازدواج مذهبی که در کشور مبدا و یا در کشور اقامت قبلی انجام شده در ترکیه نیز به عنوان نوعی ازدواج رسمی درآن کشور محسوب می شود.

 

توجه :اگر قصد در طلاق در ترکیه دارید شما می توانید با وکلای ما در ارتباط باشید و مشاوره حقوقی دریافت نمایید

 

پروسه ی طلاق و حضانت

 

برای طلاق گرفتن، شما باید یک دادخواست طلاق به یک دادگاه خانواده ارائه دهید. در دادخواست طلاق، می توانید از دادگاه درخواست حل و فصل مسائل مربوط به حضانت فرزندان خود را بنمایید.

 

.

 

 

 

آزمون توس جهت تحصیل در دوره های تخصص پزشکی در ترکیه

 

آزمون Tus

 

آزمون تخصص پزشکی ترکیه (آزمون TUS) هرساله در دو نوبت در ماه‌های آوریل و سپتامبر براي متقاضيان تحصيل در رشته‌های پزشكي در دانشگاه‌های تركيه در شهر آنكارا برگزار می‌شود و از دو قسمت آزمون زبان خارجی و آزمون علمی تشکیل‌ شده است.

 

آزمون در تاریخی كه از سوی شورای آموزش عالی كشور تركیه از طریق دفترچه راهنمای آزمون توس( tus ) مشخص می‌شود برگزار خواهد شد و نتیجه آزمون توس فردای آن روز به‌صورت لیست در محل برگزاری امتحان در دسترس داوطلبین قرار می‌گیرد. دانشجویانی كه حدنصاب قبولی را كسب کرده‌اند وارد آزمون علمی توس خواهند شد كه همان روز برگزار خواهد شد. قبولی این مرحله تا دو سال اعتبار دارد.

 

هدفازآزمونعلمیانتخابدانشجویانواجدشرایطجهتورودبهدورهدستیاریدرتخصص‌هایمختلفپزشكیمی‌باشدوبه‌صورتتستیبرگزارمی‌شود. اینآزمونحاوی 3 گروهسؤالمی‌باشد.

 

 1. تستهایعلومپایهپزشكینوعاولTTBT. 1
 2. تستهایعلومپایهپزشكینوعدومTTBT. 2
 3. تستهایكلینیكKTBT

 

دانشجویانفارغ‌التحصیلازدانشكدهپزشكیبهسؤالاتTTBT.1وKTBTجوابخواهنددادودانشجویان  فارغ‌التحصیل               ازدیگردانشکده‌هاسؤالاتTTBT.1وTTBT.2راجوابخواهندداد.

 

آزمون ALES تحت عنوان امتحان ورودی تحصیلات تکمیلی

 

آزمون ALES

 Akademik personel ve Lisansüstü Eğitim Sınavı

 

 آزمون ALES تحت عنوان امتحان ورودی تحصیلات تکمیلی (کارشناسی ارشد و دکترا) بوده و امتیاز آن جهت ورود به دوره های تحصیلات تکمیلی و موارد مشابه از قبیل دوره‌های تخصصی و فعالیت آکادمیک در دانشگاهها و … در ترکیه مورد نیاز می‌باشد. امتیاز بدست آمده در این آزمون بوسیله برگه نتایج آزمونALES به متقاضیان اعلام میشود.

 

آزمون ALES، سالانه دوبار توسط مرکز گزینش و جابجایی دانشجوی ترکیه (ÖSYM) در ماههای May (اواخر اردیبهشت) و December (اوایل آذر) در ترکیه برگزار می‌شود. این آزمون یک امتحان استعدادسنجی شامل ۲ بخش Sayisal و Sözel است و هدف از آن، ‌سنجش توانایی متقاضیان در زمینه‌های کلامی، رقمی و تفکر منطقی می‌باشد که بر میزان موفقیت آنان در طی تحصیلات تکمیلی می تواند تاثیر گذار باشد. بدین ترتیب، سوالات این امتحان در جهت سنجش میزان معلومات افراد در رشته‌ تحصیلی تخصصی آنها نمی‌باشد. سؤالات به گونه‌ای طراحی می شوند که فارغ التحصیلان رشته های مختلف دانشگاهی قادر به پاسخ دادن به آنها باشند. حداقل امتیاز برای آلس ۵۵ الی۶۰ برای رشته های مهندسی و فقط از بخش ریاضی فیزیک وهوش( Sayisal) می باشد. و برای غیر مهندسی از بخش ریاضی نیز حداقل ۵۵ میباشد. البته شایان ذکر است نمرات بالاتر شانس بیشتر در قبولی دارند. – تمام کسانیکه در سال آخر دوره کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا مشغول به تحصیل هستند و نیز دارندگان مدارک کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا می‌توانند در آزمون ALES شرکت نمایند. آزمون ALES دراکثر مراکز دانشگاهی شهر ترکیه برگزار می‌گردد. نتایج آزمون ALES از تاریخ برگزاری آزمون به مدت دو سال اعتبار خواهد داشت.

 

(آزمون GRE) چه چیزی هست؟

 

امتحان GRE (آزمون GRE) چه چیزی هست؟

 

 

 

تست GRE یکی آزمونی های بین المللی است که تمام افرادی که می‌خواهند در مقاطع ارشد و دکترا در خارج از ایران به تحصیل ادامه بدهند باید آن را بگذارنند و نمره آن را به دانشگاه مقصد گزارش کنند.همینطور  بسیاری از دانشگاههای معتبر و بین المللی ترکیه نیز از جمله دانشگاه حاجت تپه و کوچ ......... با نتیجه آزمون GRE   در سطح دکترا و کارشناسی ارشد پذیرش می دهند. آزمون GRE سالانه چندین بار برگزار می گردد این آزمون در ایران نیز توسط سازمان سنجش برگزار می گردد

 

آزمون GRE Subject TEST از دروس تخصصی رشته‌هایی خاص مانند زیست شناسی، شیمی، ادبیات انگلیسی، ریاضی، فیزیک و روان شناسیتشکیل شده و به داوطلبان این رشته‌ها کمک می‌کند تا بیش از پیش خود را متمایز کنند.

 

آزمون های ورودی دانشگاههای ترکیه

آزمون های ورودی دانشگاه های ترکیه

 

آزمون های YOS و SAT دو آزمون ورودی یا کنکور جهت تحصیل  در دانشگاههای ترکیه می باشند. این دو آزمون مختص افرادی است که خارج از کشور ترکیه مقطع دبیرستان خود را گذرانده اند ، متقاضیان ایرانی برای شرکت در آزمون یوس باید دارای مدرک دیپلم و یا پیش دانشگاهی و یا دانش آموز سال چهارم متوسطه باشند
یوس: آزمون
YOS فراگیرتر است و دانشگاه های بیشتری نتیجه این آزمون را ملاک عمل قرار می دهند. برای شرکت در این آزمون شرط سنی وجود ندارد. آزمون YOS آزمونی متشکل از ۲ بخش است. مواد امتحانی آزمون YOS شامل؛ سوالاتی از دروس ریاضی , هوش و هندسه می باشد. آزمون YÖS مخففYabancı Uyruklu Öğrenci Sınavı آزمون ورودی دانشگاه های دولتی ترکیه برای داوطلبین خارجی  است . داوطلبینی که قصد تحصیل در مقطع کارشناسی یا دکترای رشته‌های پزشکی و دنداپزشکی در دانشگاه‌های دولتی ترکیه را دارند می‌توانند با کسب نمره قبولی در آزمون یوس برای پذیرش در دانشگاه مورد نظر اقدام کنند . اکثر دانشگاه‌های دولتی معتبر ترکیه خود اقدام به طراحی و برگزار آزمون یوس مختص خود می‌کنند . دانشگاه‌های ترکیه این آزمون را هر سال، یک نوبت برگزار می‌کنند

شرایط اخذ بورسیه تحصیلی در ترکیه

شرایط لازم برای دریافت بورس تحصیلی ترکیه


به منظور دریافت بورسیه تحصیلی، متقاضیان باید شرایط زیر را دارا باشند:


 • کشور واجد شرایط: بورسیه تحصیلی برای تمامی دانشجویان از سراسر جهان قابل استفاده می‌باشد.

 • گروه‌های مجاز: شهروندان تمامی کشورها، فارغ التحصیلان و یا متقاضیانی که می‌توانند تا پایان سال تحصیلی یعنی سپتامبر فارغ‌التحصیل شوند ، پژوهشگران و اعضای انجمن دانشگاه.

 • حداقل معیار علمی:

 • حداقل معدل تحصیلی برای متقاضیان مدرک کارشناسی: ۱۴

 • حداقل معدل تحصیلی برای متقاضیان مدرک ارشد و دکترا: ۱۵

 • حداقل معدل تحصیلی برای متقاضیان علوم بهداشتی (پزشکی، داندانپزشکی و داروسازی): 18


محدودیت سنی برای بورسیه تحصیلی در ترکیه


 • زیر ۲۱ سال برای دوره‌های کارشناسی

 • زیر ۳۰ سال برای دوره‌های کارشناسی ارشد

 • زیر ۳۵ سال برای دوره‌های دکترا

 

تحصیل در ترکیه

تحصیل در ترکیه

تحصیل در مدارس ترکیه

تحصیل در دانشگاههای ترکیه

ارزشیابی مدارک تحصیلی دانش آموختگان در ترکیه

ارزشیابی مدارک تحصیلی دانش اموختگان در ترکیه

اخذ حق شهروندی فوری در ترکیه

 

اخذ حق شهروندی در ترکیه

 

 

 

طبق پیش بینی قوانین ترکیه تحت شرایط خاص می توان شهروندی ترکیه را اخذ نمود

 

 • به سبب نسبت خونی یعنی یکی یا هر دو والدینش شهروند ترک باشد

 • یکی از اجدادش شهروند ترک باشد

 • دارای فرزند از یک شهروند ترک داشته باشد

 • از طریق فرزندخواندگی (یک فرد نابالغ )

 • ازدواج با یک شهروند ترک ( با شرایط مورد ذکر در قانون )

 • سرمایه گذاری و یا خرید ملک با ارزش 250 هزار دلار یا بیشتر

 • سپرده بانکی معادل 250 هزار دلار و یا بیشتر

 • افراد خاص که می توانند از لحاظ علمی و یا از لحاظ ارزآوری و غیره تغییرات مثبتی را ایجاد بکنند

 

 

 

اخذ شهروندی فوری

 

 

 

 • با سرمایه گذاری و سپرده گذاری  بیش از 250 هزار دلار در ترکیه می توان فورا بدون انتظار حق شهروندی ترکیه دریافت کرد و الزامی برای اینکه در ترکیه اقامت داشته باشید وجود ندارد شما می توانید ضمن اینکه شهروندی ترکیه را دارید و پاسپورت و شناسنامه ترک دریافت نموده بنا به دلخواه خود در ترکیه اقامت نداشته باشید و درصورت اقامت از تمام مزایای یک شهروند ترک برخوردار خواهید بود

 

توجه : وکلای مرکز بعد از سرمایه گذاری با وکالت از طرف شما تمام مراحل و تشریفات اخذ شهروندی را بدون حضور شما انجام خواهند داد .

 

قبل از اینکه تصمیم به سرمایه گذاری کنید می توانید با کارشناسان سرمایه گذاری مرکز مشاوره نمایید کارشناسان ما فرصت های  مناسب سرمایه گذاری را ضمن درآمد زایی به شما معرفی خواهند کرد

 

 

 

اقامت دانشجویی و آموزشی در ترکیه

 

اقامت آموزشی و یا دانشجویی

 

 

 

با اخذ  پذیرش از مراکز آموزشی و دانشگاههای ترکیه به منظور تحصیل و زبان آموزی ,  دوره های آمادگی کنکور و یا با شرکت در دوره های تخصصی می توانید ویزای تحصیلی و اقامت در ترکیه را دریافت نمایید ولی ویزای آموزشی جز سنوات اقامت جهت اخذ اقامت دائم محاسبه نمی گردد

 

توجه : کارشناسان آموزشی مرکز اطلاعات بین المللی به تمام سوالات شما در خصوص اخذ پذیرش از دانشگاهها , ثبت نام در آموزشگاهها برای آمادگی ورود به دانشگاهها ,  ثبت نام در دوره های زبان ترکی و دوره های تخصصی و فلوشیب پزشکی و دوره های غیرپزشکی پاسخگو خواهند بود. و با مشاوره و راهنمایی تحصیلی آموزشی با ثبت نام در مراکز معتبر اخذ اقامت شما را نیز دریافت خواهند نمود.

 

 

 

استیناف پناهندگان

 

درخواست تجدید نظر (استیناف )

 

اگر درخواست حمایت بین الملی شما توسط اداره کل مدیریت مهاجرت و یا اداره مهاجرت استان رد و یا انصراف داده شده باشد شما می توانید به نتیجه منفی که صادر شده است درخواست استیناف بدهید. درخواست استیناف در طی ۱۰ روز باید  به کمیسیون ارزیابی حمایت بین المللی ارسال شود و یا در طی  ۳۰ روز پس از اعلان نتیجه به دادگاه اداری ارجاع شود.اگر درخواست شما جز پرونده های تسریع شده و یا غیر قابل قبول در نظر گرفته شده باشد، شما می توانید در طی ۱۵ روز پس از اعلان حکم به دادگاه اداری مراجعه کنید. اگر در مدت زمان تعیین شذه هم درخواست تجدید نظر در تصمیم منفی ننمایید، این تصمیم منفی، حکم قطعی و نهایی تلقی خواهد شد.

 

ثبت شرکت و سرمایه گذاری در ترکیه

ثبت شرکت و سرمایه گذاری در ترکیه

اقامت خانواده در ترکیه

اقامت خانواده در ترکیه

اقامت به جهت معالجات طبی و درمان درترکیه

نام محصول
درمان درترکیه
اقامت به جهت معالجات طبی و درمان درترکیه

در سالهای اخیر کشور ترکیه از نظر علم پزشکی پیشرفت های چشمگیری داشته است و از نظر تجهیزات پزشکی و بیمارستان ها با اروپا رقابت می کند و دارای بیمارستانهایی است که تحت لیسانس بیمارستانهای معتبر و دانشگاههای پزشکی اروپایی و امریکایی است .

 

همچنین دارای آب گرمهای درمانی شفابخش است . بنابراین کسانی که سفر به ترکیه به منظور درمان انتخاب می کنند می توانند با تاییدیه پزشک معالج و بیمارستان اقامت مداوا دریافت نماید.

39.000 تومان
مشاهده بیشتر

اخذ اقامت در ترکیه از طریق خرید ملک

خرید ملک در ترکیه

شرایط اخذ اقامت توریستی در ترکیه و مزایا و معایب این نوع اقامت

شرایط اخذ اقامت توریستی در ترکیه و مزایا و معایب این نوع اقامت

انواع مختلف اقامت در ترکیه

مهاجرت و اقامت در ترکیه

فروشگاه پست

نام محصول
تخفیف ویژه ی روز

نام محصول

شما می توانید در اینجا یک توضیح و معرفی کوتاه درباره ی محصول خود برای مشتریان بنویسید. شما می توانید در اینجا یک توضیح و معرفی کوتاه درباره ی محصول خود برای مشتریان بنویسید. شما می توانید در اینجا یک توضیح و معرفی کوتاه درباره ی محصول خود برای مشتریان بنویسید. شما می توانید در اینجا یک توضیح و معرفی کوتاه درباره ی محصول خود برای مشتریان بنویسید.

39.000 تومان
مشاهده بیشتر

ثبت نام در :

امور مهاجرت

امور پناهنده گان

امور حقوقی در ترکیه

گردشگری سیاحتی ، علمی ، تجاری ، درمانی

دوره های تخصصی در ترکیه

درباره مرکز اطلاعات و خدمات بین المللی ترکیه

مرکز اطلاعات و خدمات بین المللی در انکارا پایتخت ترکیه قرار دارد این مرکز با کادر تخصصی خود در تمام زمینه هایی که ممکن است یک فرد در ترکیه و یا خارج از ترکیه نیاز داشته باشد خدمات منطبق بر مقررات ارائه می کند وکلا و کارشناسان تخصصی و مشاوران این مرکز وظیفه دارند به نیازهایی که به صورت حضوری . ایمیل و یا از طریق شیکه های اجتماعی به مرکز از داخل و یا خارج از ترکیه اعلام می گردد پاسخگو باشند

طراح قالب:  سایت ستاپ